Yu-Roleplay SAMP
Dobro Dosli na YU BALKAN SAMP ROL3PLAY Forum.
Otvorenje Servera je veceras u 19h Ip je na nasoj FB Grupi : SA-MP [Y-B] Yu-Balkan Rol3 Pl4ay
Yu Admin Team.


Join the forum, it's quick and easy

Yu-Roleplay SAMP
Dobro Dosli na YU BALKAN SAMP ROL3PLAY Forum.
Otvorenje Servera je veceras u 19h Ip je na nasoj FB Grupi : SA-MP [Y-B] Yu-Balkan Rol3 Pl4ay
Yu Admin Team.
Yu-Roleplay SAMP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOBRO DOŠLI !


You are not connected. Please login or register

◄| Upute | Komande | Pravila F.B.I. |►

Go down  Poruka [Stranica 1/1]

Admin


Admin

pute za vadenje osobe iz vozila
Silom izvuci osobu iz vozila (("/me izvlaci osobu iz vozila", "F"))
Ako je osoba na motoru, tada srusiti osobu sa motora (("/me rusi osobu sa motora", "F"))

Upute za taziranje
Izvaditi tazer (("/me vadi tazer")) -Nije obavezno
Tazati osobu (("/ta"))
NAPOMENA: Osobu mozete tazati samo kada ste oboje pjeske, niti jedan od vas ne smije skakati ili pucati


Upute za stavljanje lisica
Izvaditi lisice (("/me vadi lisice")) - Nije obavezno
Staviti lisice osumnjicenom (("/cuff"))
Ako trebate osloboditi osumnjicenoga, onda izvadite kljuceve od lisica i oslobodite osobu ((/me vadi kljuceve od lisica i oslobada osumnjicenog"))
Pospremiti lisice i kljuceve ((/me sprema lisice i kljuceve))
NAPOMENA: Osobi mozete staviti lisice samo kada ste oboje pjeske, niti jedan od vas ne smije skakati ili pucati


Upute za otkrivanje identiteta osumnjicenoga:
Osobno poznanstvo: ako osobu poznajete od prije, onda ne morate utvrdivati identitet jer tu osobu znate otprije
Tablice vozila: ako osoba vozi auto, tada saznajete identitet pomocu tablica
Identitet:Morate od Gospodina trazit osobnu kartu da saznamo identitet,ako nezeli reci ime onda vadite nalog za pretres,/Frisk ga,te napisete ((/Me prilikom pretresa nalazi osobnu kartu te saznaje identitet osobe))
Dozvole: identitet osobe mozete saznati ako vam osoba pokaze dozvole (("/showlicenses")) ili ako mu sami uzmete dozvole i pogledate tko je (("/me uzima dozvole osumnjicenome i saznaje identitet"))

Upute za uzimanje ilegalnih sredstava i oruzja bez dozvole
Osumnjicenog prvo pretresti (("/frisk"))
Uzeti ilegalna sredstva (("/me uzima ilegalna sredstva osumnjicenom", "/take"))

Upute za tuzenje osumnjicenog
Tuziti osumnjicenoga mozete samo ako je napravio prekrsaj, ne smijete izmisljati prekrsaje i morate tuziti prema FBI cjeniku
Kada tuzite osobu morate navesti i kako ste saznali identitet osumnjicenoga
PRIMJERI:
(("/su ID Prometni prekrsaj (tablice)" ))
(("/su ID Prometni prekrsaj (dozvole)"))
(("/su ID Prometni prekrsaj (osobno poznanstvo)"))

Upute za davanje kazni
Napisati kaznu osumnjicenome i uruciti je (("/me pise kaznu i daje ju osumnjicenome", "/ticket"))
Ukoliko osumnjiceni odbija platiti kaznu, tada krecete na uhicivanje osumnjicenoga

Upute za uhicenje osobe
Staviti osobu u vozilo (("/me stavlja osobu u vozilo", "/pu ID 4"))
Odvesti osobu do stanice za uhicenje i uhititi (("/arrest"))

Upute za RADAR
Radare mogu postavljati sve osobe s rankom 3+.

Radari se postavljaju uz pomoć komande /radar,a micu se pomocu komande /makniradar.

CIjenik za radare izgleda ovako:

tip lokacije: iznos kazne km/h
Sporedne ceste (2 i 1tračne ceste) : 500$$ 70
Glavne ceste (4tračne ceste) : 500$$ 90
Autoceste: 1000$$ 130

Policajac koji je postavio radar MORA biti u službenom vozilu u blizini postavljenog radara.
Radari se moraju postavljati tako da ne ulaze ni u jedan već postojeći objekt (npr. da ne prolaze kroz zid kuće).
Ukoliko je radar postavljen na autocesti ili nekoj drugoj 4tračnoj cesti, policajac nije dužan biti u njegovoj blizini.
Radari ne smiju ometati redovan promet ili pješake.


FBI poslovi


FBI posao se dijeli na vise poslova:
Kontrole
Operacije/Racije
Undercover
Trening
Paintball ((TDM))

1. Kontrole

U kontrole nikada ne smijete ici sami nego morate imati bar jednog partnera sa sobom.
Ukoliko nemate raspolozivih partnera za rad kontrola, nemojte niti raditi kontrole.
Kada idete u kontrole, morate nositi sluzbeno FBI odijelo ((FBI skin)), morate voziti sluzbeno FBI vozilo (ne smijete voziti privatno vozilo tokom kontrola po gradu).

Nakon sto nadete partnera i sluzbeno vozilo krecete u kontrole po gradu.
Tokom kontrola po gradu obavezno morate postovati prometna pravila ((RP voznja)).
Voznju po prometnim pravilima mozete vidjeti ovdje:

https://www.youtube.com/watch?v=IfKMrMIalKI

Vas zadatak tokom kontrola je da zaustavljate sumnjiva vozila, legitimirate osumnjicenike (saznajete identitet osobe pomocu tablica/otiska/dozvola/osobnog poznanstva), pretrazite ih (("/frisk")) te ukoliko je osumnjicenik prekrsio prometno pravilo ili ima nedozvoljena sredstva ili nosi oruzje bez dozvole, tada mu dajete kaznu (("/ticket")). Ako odbije platiti kaznu, imate ga pravo uhititi (("/arrest")).

Primjer FBI kontrole:
Vi i vas partner (suvozac) vozite se po gradu i ugledate vozilo koje krsi prometna pravila.
Tada mu preko megafona kazete da zaustavi vozilo sa strane ((" /m Stoj, ovo je FBI kontrola, parkirajte vozilo sa strane i izadite iz vozila")). Smijete zaustavljati sva vozila ali se potrudite da ne zaustavljate radnike (("/poslovi" vozila jer ce im se respawnat auto tokom kontrole i prekinut cete im posao)).
Nakon sto osumnjiceni izade iz vozila, zatrazite ga dozvole i preko dozvola saznajte identitet (("/showlicenses)"). Kada saznate identitet, obavezno pretrazite osobu ((/frisk ID)).
Ne morate pokazivati nalog za pretres jer ih niste zapravo ni dobili od direktora FBIa ((znaci "/me pokazuje osumnjiceniku nalog za pretres" ne morate pisati)).
Ukoliko osoba ima nedozvoljene stvari kod sebe ili oruzje bez dozvole, tada mu morate oduzeti to (("/take")) i naplatiti kaznu prema cijeniku FBIa (("/ticket")). Nakon sto osumnjicenik plati kaznu, slobodan je. Ukoliko odbija platiti kaznu, tada ga morate uhititi prema FBI cjeniku (("/arrest")).

Ukoliko osoba ne zeli zaustaviti vozilo nakon sto ste mu jasno preko megafona (("/m")) rekli da zaustavi vozilo, imate pravo pucati na vozilo i zaustaviti osumnjicenika. Nakon sto mu vozilo eksplodira i osoba izade iz vozila morate ga uloviti i tazati (("/me vadi tazer","/ta")). Nakon sto ga tazate, morate mu staviti lisice (("/me vadi lisice", "/cuff")).
Nakon sto mu stavite lisice, morate saznati identitet (("/me vadi skener, skenira prste osumnjicenome i saznajte identitet" ili "/me uzima dozvole osumnjicenoga i saznaje identitet" ili ako vec otprije znate tu osobu onda ne morate niti skener niti dozvole)).
Nakon sto ste saznali identitet, napisete mu kaznu (("/me pise kaznu","/ticket")).
Ukoliko osoba odbija platiti kaznu, tada ga morate uhititi (("/me stavlja osumnjicenog u vozilo", "/pu ID 4"))

Najbolje tokom kontrola je da vozac FBI vozila uvijek ostaje u autu a suvozac izlazi van i kontrolira ili tuzi osumnjicenika ((/su ID)).


Operacije/Racije
Operacije i racije moze narediti samo FBI direktor (rank 7) ili FBI direktor zamjenik (rank 6). Tokom operacija morate strogo slusati organizatora operacije/racije (direktora/zamjenika direktora). Ne smijete nista raditi na svoju ruku nego strogo po naradenjima organizatora. Ne smijete pricati na radio osim ako imate jako vazno pitanje za organizatora racije/operacije.
Cilj operacije je oduzeti ilegalne stvari osumnjicenima i dati im kazne ili uhititi a smijete ih upucati/eliminirati samo ako oni prvi pocnu sa oruzanim napadom.


Undercover
Undercover smiju ici samo FBI Tajni agenti (rank 3+).
FBI Agenti i FBI Presretaci smiju ici undercover samo ako je direktor ili zamjenik direktora odobrio.
Vas cilj kao undercover agenta je prerusiti se u civila i druziti se sa kriminalcima i namjera vam je saznati odredene informacije od kriminalaca ili uhititi kriminalce na prevaru.
Undercover posao se vecinom sastoji od hvatanja dilera kokaina i dilera oruzjem. Morate ih uvjeriti da ste civil a ne FBI Tajni agent kojemu je namjera uzeti ilegalne stvari od kriminalca i kazniti ga kaznom ili uhititi.


Trening
Isti princip rada kao i operacije/racije jedino nije cilj oduzeti ilegalna sredstva osumnjicenima nego je cilj poboljsati svoje sposobnosti i sposobnosti FBI ekipe u cijelini

Paintball ((TDM))
Slicno kao i operacije/racije/trening.
Cilj je grupnim radom eliminirati protivnicku ekipu

https://yu-roleplay.bosnianforum.com

Na vrh  Poruka [Stranica 1/1]

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu